ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1877570
*
nr 187 7570
Spegel
Hög, H.173
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:26:02
1
500 kr
27/10 19:38:14
2
Vinnande bud
28/10 11:20:54
3
600 kr
28/10 11:23:22
3
650 kr
28/10 15:41:10
1
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Robert Högfeldt (1894-1984)
Svensk konstnär, illustratör och karikatyrist.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hög spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 187 7570
Spegel
Hög, H.173
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/10 13:26:02 | 1 | 500 kr |
| 27/10 19:38:14 | 2 | Vinnande bud |
| 28/10 11:20:54 | 3 | 600 kr |
| 28/10 11:23:22 | 3 | 650 kr |
| 28/10 15:41:10 | 1 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Robert Högfeldt (1894-1984)
Svensk konstnär, illustratör och karikatyrist.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Robert Högfeldt (1894-1984)
Svensk konstnär, illustratör och karikatyrist.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hög spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



